Glik kontuzjowany! Kto za niego?

Po konsultacjach Kamila Glika we Francji okazało się, że sprawdziły się najgorsze rokowania dla Kamila Glika. Polak ma zerwane więzadła stabilizujące obojczyk i czeka go aż 6 tygodni przerwy. Sprawdziliśmy więc kto może zastąpić Polaka w środku obrony.

Oczywiście wszystko zależy od tego na jaki wariant zdecyduje się Adam Nawałka. Jeżeli nasz szkoleniowiec zagra systemem 3-5-2 wtedy do Łukasza Piszczka i Michała Pazdana dołączy prawdopodobnie Jan Bednarek. Zawodnik Southampton zebrał świetne noty pod koniec sezonu w Anglii.

Co więcej młody Polak również został dobrze oceniony przez Adama Nawałkę. Wśród obrońców mamy również takich graczy jak Marcin Kamiński oraz Thiago Cionek. Ten pierwszy w ostatnim czasie nie grał zbyt wiele. Kamiński w połowie sezonu stracił miejsce w podstawowej jedenastce Stuttgartu i wchodził zazwyczaj z ławki. Cionek natomiast również wydaje się być alternatywą dla Kamila Glika. Jego Spal również w poprzednim sezonie grało taktyką z trzema obrońcami więc Cionek wydaję się mieć to zakodowane. 

Wśród pozostałych zawodników selekcjoner mógłby również postawić na Artura Jędrzejczyka. Zawodnik Legii w klubie również grał na pozycji środkowego obrońcy więc na pewno nie miałby problemu z zastąpieniem kontuzjowanego gracza. Podobny problem Polacy wydają się mieć na skrzydłach.

Dlatego Piłka nożna typy bukmacherskie z mundialu są na Polskę dość wysokie. Tu co prawda kontuzja nikomu się nie przytrafiła lecz brakuje nieco jakości. Nasi pomocnicy poprzedniego sezonu nie zaliczą do udanych. Kamil Grosicki większość meczów Hull City przesiedział na ławce rezerwowych. Kuba Błaszczykowski przez 4 miesiące leczył kontuzje pleców. Podobnie rzecz miała się z Sławomirem Peszko, który przez niektóre portale został wybrany wręcz do anty jedenastki sezonu.